Noże i ostrzałki

Toporek ze składaną piłą i krzesiwem Firebird Axe FSA02-YE (10573)

Ean: 6955800406535

Cena

189.00 PLN
Ilość - + szt.
Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Masz pytanie? Napisz do nas, chętnie pomożemy.

wysyłka w 24h

Wysyłka w 3 dni

Produkt jest dostępny od ręki. Szacowany koszt przesyłki kurierskiej to 8.99 PLN.

Opis produktu

Firebird Axe FSA02-YE to toporek turystyczny wyposażony w piłę do drewna oraz przydatne w terenie krzesiwo.

W terenie lub podczas biwakowania najczęściej potrzebujemy solidnego noża oraz siekiery, lub piły do drewna. Nowy toporek Firebird łączy te dwie funkcje w jednym, lekkim i poręcznym narzędziu.

Głowicę siekiery wykonano z budżetowej stali nierdzewnej 3CR13 zahartowanej do twardości 52 HRC, bardzo dobrze sprawdzającej się w narzędziach outdoorowych. Zaokrąglone ostrze o długości 135 mm doskonale radzi sobie zarówno z cięciem, jak i rąbaniem.

Funkcjonalność toporka znacząco podnosi młotek, przydatny w warsztacie i pracach obozowych. Trzonek siekiery wykonano z nylonu wzmacnianego włóknem szklanym oraz pokryto w części chwytowej teksturowaną powłoką gumową.

Wewnątrz chwytu siekiery znajduje się odłączana piła do drewna, którą po zamocowaniu blokujemy solidną śrubą. W zestawie znajduje się niewielkie krzesiwo ze stopu żelazowo-cerowego, który w sytuacji awaryjnej stanowi nieocenioną pomoc podczas rozpalania ognia.

Do przenoszenia toporka na pasie służy polimerowe etui w wyrazistym żółtym kolorze ułatwiającym szybką lokalizację narzędzia.

DANE TECHNICZNE:
Stal: 3Cr13 Stainless Steel
Długość całkowita: 405 mm
Długość ostrza: 135 mm
Długość piły: 238 mm
Rękojeść: Guma / Nylon wzmacniany włóknem szklanym
Etui: Polimerowe
Waga: 680 g

Opinie (17 ocen)

4.3