Demobil

Indywidualny pakiet przeciwchemiczny IPP-51M (10706)

Cena

4.99 PLN
Ilość - + szt.
Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Masz pytanie? Napisz do nas, chętnie pomożemy.

wysyłka w 24h

Wysyłka w 24h

Produkt jest dostępny od ręki. Szacowany koszt przesyłki kurierskiej to 8.99 PLN.

Opis produktu

Polski zestaw substancji stosowanych do dezaktywacji bojowych środków trujących. Służy do odkażania niewielkich powierzchni ciała (dłonie, ręce i szyja), broni osobistej, oporządzenia i umundurowania.

Podstawowymi elementami pakietu są dwa plastikowe pojemniki z roztworami odkażającymi:
-Naczynie o pojemności 40 cm³ z 15% roztworem krezolanu sodu w 96% alkoholu etylowym. Roztwór ten służy do neutralizacji związków fosforoorganicznych, na przykład sarinu, somanu, tabunu, poprzez zasadową hydrolizę.;
-Duże naczynie o pojemności około 70 cm³ z 10% roztworem chlorku cynku i szklanym pojemnikiem z 15 g monochloraminy B (w wewnętrznej ampułce szklanej) w 82% etanolu. Przed użyciem należy rozpuścić monochloraminę B przez zgniecenie naczynia wewnątrz plastikowego pojemnika i dobrze wymieszać. Ten roztwór służy do dezaktywacji iperytu, luizytu i V-gazów np. VX lub VG.;
-Dwie szklane ampułki z azotynem izoamylu o pojemności około 0,5 cm³ każda. W modyfikacji IPP-74 zamiast azotynu izoamylu zastosowano roztwór złożony z 40% etanolu, 40% eteru dietylowego, 19% chloroformu i 1% amoniaku. Roztwory te mają łagodzić duszności występujące przy działaniu duszących gazów bojowych np. fosgenu. Każda z tych ampułek jest umieszczona w ochronnym woreczku z wytrzymałej, gęsto tkanej tkaniny, który ma zatrzymać odłamki szkła podczas użycia odtrutki.

W skład pakietu wchodzą także cztery serwetki z gazy bawełnianej (gaziki) do usuwania ciekłych substancji trujących i przecierania odkażanych powierzchni.

Zestaw pelni jedynie funkcje kolekcjonerskie.

Opinie (25 ocen)

4.6