Demobil

Wojskowy sygnalizator promieniowania RS-70 (10885)

Cena

99.00 PLN
Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Masz pytanie? Napisz do nas, chętnie pomożemy.

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny powiadom mnie o dostawie.

Opis produktu

Oryginalny, wojskowy sygnalizator promieniowania, pochodzący z zasobów Ludowego Wojska Polskiego. Posiada ślady wieloletniego magazynowania. Produkcja tego modelu odbywała się w latach 70-tych i 80-tych. Jest to prosty sprzęt, którego zadaniem jest informowanie nas gdy stężenie promieniowania przekroczy wybrany próg (prób wybieramy ręczni). Po przekroczeniu zapala się czerwona lampa oraz słyszymy bardzo donośny alarm.
Sygnalizator RS-70 oparty jest na polskiej tubie DOB-50, pracuje na czterech bateriach R20. Waga całkowita urządzenia bez baterii wynosi około 1,5 kg.

Pierwotne zadanie:
Wskazuje w przybliżeniu moc dawki promieniowania przez sygnalizację świetlną lub akustyczną, jeśli dawka przekracza określone progi skażenia, tzn. 0,5 R/h, 5 R/h, 30R/h. Jeżeli ustawimy przełącznik na próg 0,5R/h i uzyskamy sygnał o promieniowaniu, trzeba przełączyć na wielkość 5R/h. Jeśli sygnał ustał, to moc dawki niewiele przekraczała wartość podaną; jeśli częstotliwość sygnałów rośnie i przechodzi w sygnał ciągły – dawka rośnie.

Opinie (14 ocen)

4.5