Survival i turystyka

ŚPIWÓR Turystyczny z kapturem Mumia ROCKLAND ULTRALIGHT 1000 PZ (1564349)

Ean: 5906395349289

Cena

319.99 PLN
Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Masz pytanie? Napisz do nas, chętnie pomożemy.

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny powiadom mnie o dostawie.

Opis produktu

ULTRALIGHT to nowa linia śpiworów turystycznych, dedykowanych miłośnikom outdooru i aktywnej turystyki. Łączącym serię spoiwem jest kształt mumii, uniwersalny wymiar po rozłożeniu oraz zastosowanie wysokiej jakości, wytrzymałego poliestru w warstwie zewnętrznej oraz wewnętrznej - odpowiednio Poliestru Rhombus Ripstop 75D/ 230T Cire oraz Poliestru 50D/ 300T Cire, jak i wypełnienia w postaci syntetycznej ociepliny Eulin Fiber. Różnica pojawia się w jej gramaturze, co wpływa na zakres temperatur, a tym samym możliwość zastosowania danego modelu w określonych warunkach atmosferycznych.

Model Ultralight 1000 - z powodzeniem można stosować w czasie chłodniejszych, jesiennych nocy i w warunkach łagodnej zimy.

W zależności od preferencji, śpiwór może być stosowany jako śpiwór wewnętrzny, np. w schronisku górskim. Posiada dwa ściągacze w rejonie głowy - jeden  odpowiedzialny za regulację kształtu kaptura, drugi - ocieplającego szyję i dolną część twarzy, miękkiego kołnierza. Pozwalają  one na optymalne dopasowanie śpiwora do kształtu głowy, a tym samym jej lepszą ochronę.

Ergonomiczny kształt typu mumia ułatwia dobre dopasowanie do innych części ciała iodpowiednią ilość miejsca na ręce i nogi, ponadto - również dzięki konstrukcji kaptura - chroni przed utratą ciepła w czasie snu. Mimo sprzyjającej konstrukcji, trudno byłoby jednak o odczuwalne ciepło podczas chłodniejszej nocy, gdyby nie zastosowanie wspomnianej ociepliny Eulin Fiber. Bazuje one na lekkich a zarazem niezwykle sprężystych włóknach o świetnych właściwościach izolujących. Cechuje je dobra oddychalność oraz odporność na wilgoć. Dzięki równomiernemu rozłożeniu na całej długości śpiwora, zapewniają optymalny rozkład ciepła, eliminując możliwość powstawania tzw. miejsc zimna.

Budowa włókien przekłada się na wysoki stopień kompresyjności, a tym samym dobra pakowność. Dzięki temu śpiwór, spakowany do wytrzymałego, wodoodpornego pokrowca, nie będzie zajmował dużo miejsca ani w plecaku, ani zaczepiony do niego luzem. Przydatnym ułatwieniem jest również możliwość wyboru miejsca umieszczenia suwaka - z zamkiem zarówno po lewej, jak i po prawej stronie, co w zależności od preferencji ułatwia komfort użytkowania.

Specyfikacja techniczna ULTRALIGHT 1000:

  • wymiary po rozłożeniu: 215x75x50 cm
  • wymiary po złożeniu (długość x szerokość x wysokość): 33x18x17 cm
  • waga: 1 090 g (wraz z workiem)
  • materiał zewnętrzny: Poliester Rhombus Ripstop 75D/ 230T Cire
  • materiał wewnętrzny: Poliester 50D/ 300T Cire
  • wypełnienie: ocieplina syntetyczna Eulin Fiber 150 g/ m2
  • zamek: prawa strona
  • zakres temperatur (komfort/ limit/ ekstremalna): 0°C/ -5°C/ -10°C
  • Producent: Rockland, Polska

Opinie (25 ocen)

4.9