Noże i ostrzałki

Ostrzałka Lansky Masters Edge Deluxe MEDGE1 (1651197)

Cena

279.00 PLN
Ilość - + szt.
Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Masz pytanie? Napisz do nas, chętnie pomożemy.

wysyłka w 24h

Wysyłka w 3 dni

Produkt jest dostępny od ręki. Szacowany koszt przesyłki kurierskiej to 0.00 PLN.

Opis produktu

Lansky Masters Edge Deluxe MEDGE1 to uniwersalny system ostrzący, umożliwiający ostrzenie gładkiej i ząbkowanej krawędzi tnącej o różnych kątach nachylenia. Lansky Masters Edge Deluxe to wydajny i prosty w użytkowaniu system ostrzący, dla osób szukających uniwersalnego rozwiązania do ostrzenia noży gładkich i ząbkowanych o różnym przeznaczeniu. Tradycyjne ostrzenie z ręki uważane przez wielu pasjonatów noży za najlepszą metodę nadawania ostrości wymaga doświadczenia, chęci oraz cierpliwości, na co większość z nas nie znajduje czasu lub ochoty.

Z myślą o osobach szukających prostszych i równie skutecznych metod ostrzenia, firma Lansky zaprojektowała Lansky Masters Edge Deluxe.

Budowa

Konstrukcja ostrzałki jest bardzo prosta, składa się z polimerowej podstawy, z otworami o różnych kątach nachylenia oraz kompletu ceramicznych prętów ostrzących. Użytkownik może samodzielnie zdecydować o wyborze kąta ostrzenia, na podstawie własnych preferencji, przeznaczeniu noża lub specyfikacji podanej przez producenta. Po umieszczeniu prętów tej samej gradacji w otworach powstaje system ostrzący typu V (dwustronny) o stałym kącie ostrzenia. Pozwala to na zachowanie kontroli nad procesem szlifowania, wpływając tym samym na jego prawidłowość oraz jakość ostrzenia.

Bezpieczeństwo pracy zapewnia składana osłona, która chroni dłoni (trzymającej podstawę) przed zranieniem w przypadku ześlizgnięcia się ostrza na zewnątrz prętów. Polimerowa podstawa pełni także rolę pojemnika transportowego, umożliwiając bezpieczne przenoszenie wszystkich elementów zestawu w jednym miejscu. Dolna cześć podstawy jest gumowana, dzięki czemu ostrzałka nie przesuwa się podczas ostrzenia.

Po spakowaniu zestaw waży 450 g i zajmuje niewiele miejsca, dlatego pasjonaci survivalu i bushcraftu mogą go również używać w warunkach polowych.

Kąty ostrzenia

W zależności od typu i przeznaczenia noża, krawędź tnąca może mieć różny kąt, wpływający na wytrzymałość oraz parametry cięcia. Ostrzałka Lansky Masters Edge Deluxe oferuje 3 ustawienia kątów najczęściej stosowane przez producentów noży.

17° - noże do filetowania, noże kuchenne, narzędzia do precyzyjnego cięcia,
20° - noże kuchenne, scyzoryki, małe foldery edc.,
25° - duże foldery edc, noże myśliwskie, outdoorowe.


Ostrzenie

W zestawie znajduje się łącznie 5 prętów ceramicznych: 

2 o gradacji medium do nadawania ostrości roboczej, 
2 o gradacji extra fine do polerowania lub szybkiego podostrzania
1 pręt trójkątny o gradacji medium przeznaczony do ostrzenia krawędzi ząbkowanych.
Białe pręty o gradacji 1000 - używamy na ostatnim etapie procesu ostrzenia, w celu wypolerowania krawędzi oraz nadania jej ostatecznej ostrości.
Szare pręty o gradacji 800- stosowane są do nadania ostrości roboczej oraz szybkiego podostrzania
Szary pręt trójkątny o gradacji 800 - jest przeznaczony do ostrzenia każdego rodzaju ząbków, szydeł oraz haczyków wędkarskich.

Pręty mają długość 230 mm, dzięki czemu możemy wygodnie ostrzyć również duże noże kuchenne oraz survivalowe.

Opinie (13 ocen)

4.7