Noże i ostrzałki

Ka-Bar 1256 - Short Black (22855)

Ean: 617717212567

Cena

449.06 PLN
Ilość - + szt.
Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Masz pytanie? Napisz do nas, chętnie pomożemy.

wysyłka w 24h

Wysyłka w 3 dni

Produkt jest dostępny od ręki. Szacowany koszt przesyłki kurierskiej to 0.00 PLN.

Opis produktu

Kompaktowa, krótsza wersja noża Ka-Bar Black 1211. Od pierwowzoru różni się tylko mniejszymi wymiarami. Nóż wykonany został z jednego kawałka wysokiej jakości stali węglowej 1095 Cro-Van.

Gładkie ostrze o charakterystycznym kształcie Clip Point z płytkim zbroczem pokryte zostało metodą proszkową czarną antyodblaskową powłoką. Przed zsunięciem się dłoni na ostrze chroni stalowy jelec.

Rękojeść wykonano z antypoślizgowego materiału Kraton G®. W komplecie znajduje się czarna, skórzana pochewka. Nóż wyprodukowano w USA.

Stal: 1095 Cro-Van
Długość całkowita: 235 mm
Długość ostrza: 133 mm
Grubość ostrza: 4,25 mm
Typ ostrza: Clip Point
Twardość HRC: 56-58
Rękojeść: Kraton G®
Waga: 177g

Ta istniejąca od 1897 roku firma z siedzibą w mieście Olean w stanie Nowy Jork swą popularność zawdzięcza okresowi II Wojny Światowej, kiedy to na użytek U.S. Marine Corps 23 listopada 1942 roku zaprojektowała legendarny model noża KA-BAR Knife, Fighting Utility.

Dzięki wytrzymałej, solidnej i ergonomicznej konstrukcji doskonale sprawdzał się on w bezpośredniej walce oraz podczas wykonywania codziennych zadań, takich jak wbijanie pali namiotów lub gwoździ, otwieranie puszek z racjami żywnościowymi czy kopanie dołów. Model ten dzięki dużej popularności i wysokiej jakości został także zaadoptowany przez amerykańską Marynarkę Wojenną na potrzeby płetwonurków bojowych.

Po wojnie nóż ten stał się także dostępny na rynku komercyjnym i towarzyszy nam aż po dzień dzisiejszy w klasycznej, legendarnej formie oraz wielu unowocześnionych odmianach.

Opinie (14 ocen)

4.5