Noże i ostrzałki

Ka-Bar 1215 - USMC Presentation Grade (22897)

Ean: 617717212154

Cena

1224.99 PLN
Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Masz pytanie? Napisz do nas, chętnie pomożemy.

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny powiadom mnie o dostawie.

Opis produktu

Z pewnością najsławniejszy nóż świata tym razem w unikatowej, reprezentacyjnej wersji USMC Presentation Grade wyróżniącej się efektownym, powiększonym zakończeniem rękojeści (Butt Cap) oraz jelcem wykonanymi z pozłacanego mosiądzu. 

Oryginalny Ka-Bar 1217 USMC powstał na potrzeby armii amerykańskiej podczas II Wojny Światowej. Do dzisiaj w niewiele zmienionej wersji doskonale sprawuje się zarówno w zastosowaniach cywilnych, jak i militarnych. Miano noża kultowego zdobył dzięki ogromnej wszechstronności zastosowań oraz doskonale dobranym materiałom. 

Nóż wykonany został z jednego kawałka wysokiej jakości stali Cro-Van 1095. Gładkie ostrze o charakterystycznym kształcie Clip Point, płytkim zbroczem oraz wytłoczonymi literami "U.S. ARMY" pokryte zostało czarną, antyodblaskową powłoką. 

Rękojeść wykonana ze sprasowanych pod ciśnieniem kawałków bawolej skóry. Przed zsunięciem się dłoni na ostrze chroni stalowy jelec. 

W komplecie z nożem znajduje się pochewka wykonana z brązowej, bawolej skóry z logo USMC.

Stal: 1095 Cro-Van 
Długość całkowita: 302 mm 
Długość ostrza: 178 mm 
Typ ostrza: Clip Point 
Rękojeść: Skóra 
Twardość HRC: 56-58
Waga: 316g

Ta istniejąca od 1897 roku firma z siedzibą w mieście Olean w stanie Nowy Jork swą popularność zawdzięcza okresowi II Wojny Światowej, kiedy to na użytek U.S. Marine Corps 23 listopada 1942 roku zaprojektowała legendarny model noża KA-BAR Knife, Fighting Utility.

Dzięki wytrzymałej, solidnej i ergonomicznej konstrukcji doskonale sprawdzał się on w bezpośredniej walce oraz podczas wykonywania codziennych zadań, takich jak wbijanie pali namiotów lub gwoździ, otwieranie puszek z racjami żywnościowymi czy kopanie dołów. Model ten dzięki dużej popularności i wysokiej jakości został także zaadoptowany przez amerykańską Marynarkę Wojenną na potrzeby płetwonurków bojowych.

Po wojnie nóż ten stał się także dostępny na rynku komercyjnym i towarzyszy nam aż po dzień dzisiejszy w klasycznej, legendarnej formie oraz wielu unowocześnionych odmianach.

Opinie (11 ocen)

4.7