Noże i ostrzałki

Ka-Bar 5705 - Zombie ''Zomstro'' Chopper (22934)

Ean: 617717257056

Cena

415.00 PLN
Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Masz pytanie? Napisz do nas, chętnie pomożemy.

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny powiadom mnie o dostawie.

Opis produktu

Firma Ka-Bar w odpowiedzi na oczekiwania klientów, wyprodukowała specjalną kolekcję noży Zombie™ Knives. Noże z nowej kolekcji Ka-Bara charakteryzują się okładzinami w mocnej, zielonej barwie (Toxic Green). Dodatkowo w komplecie do noża otrzymujemy wymienne czarne okładziny rękojeści. Zbliżona do kształtu tasaka głownia o konstrukcji full tang i grubości ponad 6,5 mm wykonana jest z jednego kawałka wysokiej jakości stali Cro-Van 1095.

Pokryta jest ona czarną, matową warstwą zabezpieczającą przed odblaskami i korozją. Przed zsunięciem się dłoni na ostrze chroni jej specjalny jelcowaty kształt. Okładziny wykonano z wytrzymałego kompozytu GFN-PA66 o chropowatej, antypoślizgowej fakturze. Z tyłu rękojeści o ciekawym, agresywnym wzornictwie znajduje się otwór na przeplecenie linki, smyczy. Do zestawu dołączony jest wykonany z jednego kawałka stali nierdzewnej 5Cr13 nóż "Acheron" Skeleton Knife.

W komplecie znajduje się nylonowa pochewka w kolorze czarnym. Posiada dwie Kydexowe wstawki: na maczetę oraz nóż Acheron, naszytą z przodu, ściąganą linką dużych rozmiarów kieszeń na akcesoria oraz panel Velcro na naszywki.

Do zestawu dołączona jest naszywka 3D Zombie Knives.

W komplecie:
- maczeta "Zomstro" Chopper
- nóż "Acheron" Skeleton Knife
- nylonowa pochewka
- czarne okładziny rękojeści
- linka w kolorze zielonym (Toxic Green)
- komplet śrubek
- naszywka 3D "Zombie Knives"

Nóż wyprodukowany został w USA.

Stal: 1095 Cro-Van
Długość całkowita: 394 mm
Długość ostrza: 260 mm
Grubość ostrza: 6,5 mm
Typ ostrza: Cleaver
Twardość: 56-58 HRC
Rękojeść: GFN-PA66
Waga: 706g

Ta istniejąca od 1897 roku firma z siedzibą w mieście Olean w stanie Nowy Jork swą popularność zawdzięcza okresowi II Wojny Światowej, kiedy to na użytek U.S. Marine Corps 23 listopada 1942 roku zaprojektowała legendarny model noża KA-BAR Knife, Fighting Utility.

Dzięki wytrzymałej, solidnej i ergonomicznej konstrukcji doskonale sprawdzał się on w bezpośredniej walce oraz podczas wykonywania codziennych zadań, takich jak wbijanie pali namiotów lub gwoździ, otwieranie puszek z racjami żywnościowymi czy kopanie dołów. Model ten dzięki dużej popularności i wysokiej jakości został także zaadoptowany przez amerykańską Marynarkę Wojenną na potrzeby płetwonurków bojowych.

Po wojnie nóż ten stał się także dostępny na rynku komercyjnym i towarzyszy nam aż po dzień dzisiejszy w klasycznej, legendarnej formie oraz wielu unowocześnionych odmianach.

Opinie (22 ocen)

4.4