Noże i ostrzałki

Ka-Bar 2485 - TDI/Hinderer ''Hinderance'' (22953)

Cena

399.00 PLN
Ilość - + szt.
Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Masz pytanie? Napisz do nas, chętnie pomożemy.

wysyłka w 24h

Wysyłka w 3 dni

Produkt jest dostępny od ręki. Szacowany koszt przesyłki kurierskiej to 0.00 PLN.

Opis produktu

Nóż TDI/Hinderer "Hinderance" został zaprojektowany we współpracy znanego knifemakera Ricka Hinderera, właściciela Hinderer Knives oraz Johna Bennera, twórcy Tactical Defense Institute, koordynatora amerykańskich Drug Task Force, ratownika medycznego oraz dowódcy oddziału SWAT.

Ten skonstruowany przez zawodowców dla zawodowców nóż jest lekki, poręczny i niesamowicie ostry. Seria TDI została zaprojektowana specjalnie dla amerykańskich policjantów - gwarantująca bardzo pewny chwyt wygięta rękojeść noży pozwala trzymać je w dłoni podobnie jak broń krótką.

Ostrze typu Modified Tanto o konstrukcji full tang wykonane zostało z jednego kawałka mocnej stali 1095 Cro-Van pokrytej czarną, antyodblaskową powłoką. Rękojeść o antypoślizgowej fakturze zrobiona została z wytrzymałego materiału Ultramid® firmy BASF. Dołączona do zestawu kompozytowa pochewka wyposażona jest w system zabezpieczający nóż przed wypadnięciem.

Zdjęcie blokady odbywa się w szybki i intuicyjny sposób poprzez przesunięcie kciukiem dźwigni na jej krawędzi. Na pochewce zamontowany jest metalowy klips TDI Belt Clip, dzięki czemu może być ona zamocowana na wewnętrzną lub zewnętrzną stronę pasa lub do palsów oporządzenia.

Klips może zostać przełożony na drugą stronę pochewki. Nóż wyprodukowany został w USA.

Dane techniczne:

  • Stal: 1095 Cro-Van
  • Długość całkowita: 184 mm
  • Długość ostrza: 90,5 mm
  • Grubość ostrza: 4,85 mm
  • Typ ostrza: Modified Tanto
  • Twardość: 56-58 HRC
  • Rękojeść: Ultramid®
  • Waga: 128 g

Ta istniejąca od 1897 roku firma z siedzibą w mieście Olean w stanie Nowy Jork swą popularność zawdzięcza okresowi II Wojny Światowej, kiedy to na użytek U.S. Marine Corps 23 listopada 1942 roku zaprojektowała legendarny model noża KA-BAR Knife, Fighting Utility.

Dzięki wytrzymałej, solidnej i ergonomicznej konstrukcji doskonale sprawdzał się on w bezpośredniej walce oraz podczas wykonywania codziennych zadań, takich jak wbijanie pali namiotów lub gwoździ, otwieranie puszek z racjami żywnościowymi czy kopanie dołów. Model ten dzięki dużej popularności i wysokiej jakości został także zaadoptowany przez amerykańską Marynarkę Wojenną na potrzeby płetwonurków bojowych.

Po wojnie nóż ten stał się także dostępny na rynku komercyjnym i towarzyszy nam aż po dzień dzisiejszy w klasycznej, legendarnej formie oraz wielu unowocześnionych odmianach.

Opinie (13 ocen)

4.3