Noże i ostrzałki

Ka-Bar 5603 - Johnson Adventure Parangatang (22961)

Ean: 617717256035

Cena

399.00 PLN
Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Masz pytanie? Napisz do nas, chętnie pomożemy.

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny powiadom mnie o dostawie.

Opis produktu

Zaprojektowana przez znanego knifemakera Steve'a Johnson poręczna i wytrzymała maczeta Parangatang z serii Johnson Adventure® firmy Ka-Bar.

Kształtem głowni nawiązuje do mieczy i dużych noży zwanych Parang i stosowanych na Malajach. Wykonana została z jednego kawałka doskonałej stali 1095 Cro-Van o twardości 56-58 optymalnej dla noży użytkowanych w ciężkich warunkach. Głownia pokryta została czarną warstwą zabezpieczającą przed korozją i odblaskami.

Multipozyzyjna, opatentowana rękojeść maczety wykonana została z wytrzymałego tworzywa Zytel® o antypoślizgowej fakturze Adventuregrip™. Pozwala ona na precyzyjne operowanie nożem także w rękawicach.

Otwór w tylnej części pozwala na montaż linki zabezpieczającej lub smyczy. Pochewka wykonana została z wysokiej jakości Cordury®. Może być ona zamontowana do pasa o szerokości do 10 cm.

W zestawie otrzymujemy również paracord Adventurecord pozwalająca m.in. na wykonanie smyczy. Nóż wyprodukowany został w USA.

  • Stal: 1095 Cro-Van 
  • Długość całkowita: 498 mm
  • Długość głowni: 359 mm 
  • Grubość głowni: 5 m Typ głowni:
  • Machete Twardość: 56-58 HRC
  • Rękojeść: GFN-PA66 
  • Waga:589g

Ta istniejąca od 1897 roku firma z siedzibą w mieście Olean w stanie Nowy Jork swą popularność zawdzięcza okresowi II Wojny Światowej, kiedy to na użytek U.S. Marine Corps 23 listopada 1942 roku zaprojektowała legendarny model noża KA-BAR Knife, Fighting Utility.

Dzięki wytrzymałej, solidnej i ergonomicznej konstrukcji doskonale sprawdzał się on w bezpośredniej walce oraz podczas wykonywania codziennych zadań, takich jak wbijanie pali namiotów lub gwoździ, otwieranie puszek z racjami żywnościowymi czy kopanie dołów. Model ten dzięki dużej popularności i wysokiej jakości został także zaadoptowany przez amerykańską Marynarkę Wojenną na potrzeby płetwonurków bojowych.

Po wojnie nóż ten stał się także dostępny na rynku komercyjnym i towarzyszy nam aż po dzień dzisiejszy w klasycznej, legendarnej formie oraz wielu unowocześnionych odmianach.

Opinie (22 ocen)

4.1