Noże i ostrzałki

Eickhorn Solingen - S.E.K. Marine - M2-Black Sheath - 825114 (24997)

Cena

1149.00 PLN
Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Masz pytanie? Napisz do nas, chętnie pomożemy.

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny powiadom mnie o dostawie.

Opis produktu

Stal: nierdzewna Boehler N695
Długość całkowita: 217 mm
Długość ostrza: 107 mm
Grubość ostrza: 4,7 mm
Twardość: 58 HRC
Rękojeść: G-10
Waga: 140g S.E.K.

Marine z serii lekkich a zarazem wytrzymałych noży zaprojektowanych przez Dietmara Pohla dla jednostek specjalnych armii niemieckiej. Model ten został wyprodukowany przez renomowaną niemiecką firmę Eickhorn Solingen, znaną z produkcji doskonałej jakości noży dla żołnierzy, myśliwych, strażaków oraz użytkowników cywilnych na całym świecie. S.E.K.

Marine posiada głownię o konstrukcji full tang wykonaną ze stali nierdzewnej Boehler N695 (odpowiednika 440C) o twardości 58 HRC. Ostrze typu Spear Point jest częściowo ząbkowane, co znacznie ułatwia cięcie lin i sieci. Każdy nóż posiada unikatowy numer seryjny wygrawerowany na ostrzu.

W celu zabezpieczenia przed korozją, silną zwłaszcza w warunkach morskich z powodu obecności dużej ilości soli, ostrze zostało pokryte ochronną warstwą DLC (diamond-like-carbon) o czarnym, matowym wykończeniu. Przed zsunięciem dłoni na ostrze chroni dużych rozmiarów jelec oraz wyprofilowana rękojeść.

Koniec chwytu może służyć jako zbijak do szyb. Na końcu posiada dwa otwory służące do przewleczenia linki, smyczy. Rękojeść posiada trzy otwory dla zmniejszenia wagi noża. Jej okładziny o antypoślizgowej fakturze wykonano z wytrzymałego materiału G-10.

Faktura i kształt chwytu ułatwia obsługę noża w rękawicach. Wraz z nożem otrzymujemy funkcjonalną pochewkę z nylonu z wyprofilowaną wstawką z Kydexu. Posiada ona dwa zapinane rzepem demontowane troki z elastycznymi wstawkami, które służyć mogą do przypięcia kabury do ręki lub nogi.

Pochewkę po zdjęciu troków można zamontować do pasa lub kamizelki zgodnej ze standardem MOLLE / PALS. W zestawie znajduje się także nawilżana olejem ściereczka do czyszczenia noża.

Niemiecka firma Eickhorn-Solingen posiada ponad 130-letnie doświadczenie w produkcji broni białej. Every Day Carry to klasa noży przeznaczonych do codzinnego noszenia w kieszeni. Firma Eickhorn posiada w swojej ofercie szeroką gamę takich noży. Nóż z serii Gentleman, Slimcut Elishewitz-I to EDC najwyższej jakości. Posiada wszystko czego można oczekwiać od współczesnych noży tego typu: bezpieczne i szybkie otwieranie jedną ręką, elegancką smukłą linię, małą wagę oraz ponadprzeciętną wytrzymałość.

Opinie (14 ocen)

4.7