Survival i turystyka

Brunton - Kompas mapowy TruArc 5 - F-TRUARC5-BSE (26626)

Cena

186.25 PLN
Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Masz pytanie? Napisz do nas, chętnie pomożemy.

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny powiadom mnie o dostawie.

Opis produktu

Kompas mapowy TruArc™ 5 wyprodukowany przez amerykańską firmę Brunton. Model wyposażony jest w szybki i niezawodny system TruArc™ Global Needle, podziałki w centymetrach i calach, szkło powiększające do czytania mapy, linie siatki topograficznej oraz możliwość ustawienia deklinacji.

Opatentowana technologia Global Needle polega na odpowiednim zamontowaniu igły magnetycznej. Sprawia ona, że igła może się wychylić aż o 20° - dzięki takiemu rozwiązaniu kompas działa w każdej szerokości geograficznej.

Global Needle sprawdza się również doskonale w kompasach używanych w trakcie przemieszczania się - 20° wychył igły umożliwia nawigację bez konieczności każdorazowego zatrzymania się i dokładnego poziomowania.

Cechy:
- system TruArc™ Global Needle
- podziałka co 2°
- możliwość ustawienia deklinacji bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi
- szkło powiększające
- boczna linijka 4 cm i 1,75 cala
- obrotowa tarcza z dodatkowymi liniami siatki topograficznej
- w komplecie linka paracord i plastikowy stoper do zawieszenia kompasu

Wymiary: 74 x 106 x 15 mm
Waga: 51g
Wyprodukowano w USA.

Brunton to amerykańska firma która od 1894 roku projektuje i produkuje outdoorowe przyrządy nawigacyjne, z biegiem czasu dodając do swojej oferty również oświetlenie, przenośne źródła zasilania oraz elektryczne ogrzewacze do ciała.

Jej kompasy przeznaczone są zarówno do zastosowań profesjonalnych jak i i turystycznych.

Dziedzictwo firmy Brunton opiera się na zdolności do pomocy wszelkim poszukiwaczom przygód w znalezieniu właściwej drogi. Od profesjonalnego oprzyrządowania używanego przez tych, których życie lub praca zależy od precyzyjnych wskazań do tych, którzy po prostu chcą wiedzieć że znajdują się na właściwej drodze.

Opinie (14 ocen)

4.6