Noże i ostrzałki

Ka-Bar 5698 - Zombie™ ''Kharon'' Tanto Folder (76)

Ean: 617717256981

Cena

99.00 PLN
Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Masz pytanie? Napisz do nas, chętnie pomożemy.

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny powiadom mnie o dostawie.

Opis produktu

Firma Ka-Bar w odpowiedzi na oczekiwania klientów, wyprodukowała specjalną kolekcję noży Zombie™ Knives. Charakteryzują się one okładzinami w mocnej zielonej barwie (Toxic Green).

Gładkie ostrze typu Tanto wykonane zostało z nierdzewnej stali AUS 8A pokrytej czarną, matową warstwą zabezpieczającą przed odblaskami i korozją. Nóż wyposażony jest w stalowy klips umożliwiający przymocowanie go do krawędzi kieszeni lub paska. Może on być zamontowany z lewej lub prawej strony chwytu.

Stal: AUS 8A Stainless Steel
Długość całkowita: 200 mm
Długość ostrza: 86 mm
Grubość ostrza: 2,9 mm
Twardość: 57-58 HRC
Typ ostrza: Tanto
Blokada: Lock Back
Rękojeść: GFN-PA66
Waga: 97g

Producent: Ka-Bar, USA
Gwarancja: dożywotnia (udzielona przez producenta)

Ta istniejąca od 1897 roku firma z siedzibą w mieście Olean w stanie Nowy Jork swą popularność zawdzięcza okresowi II Wojny Światowej, kiedy to na użytek U.S. Marine Corps 23 listopada 1942 roku zaprojektowała legendarny model noża KA-BAR Knife, Fighting Utility.

Dzięki wytrzymałej, solidnej i ergonomicznej konstrukcji doskonale sprawdzał się on w bezpośredniej walce oraz podczas wykonywania codziennych zadań, takich jak wbijanie pali namiotów lub gwoździ, otwieranie puszek z racjami żywnościowymi czy kopanie dołów. Model ten dzięki dużej popularności i wysokiej jakości został także zaadoptowany przez amerykańską Marynarkę Wojenną na potrzeby płetwonurków bojowych.

Po wojnie nóż ten stał się także dostępny na rynku komercyjnym i towarzyszy nam aż po dzień dzisiejszy w klasycznej, legendarnej formie oraz wielu unowocześnionych odmianach.

Opinie (14 ocen)

4.6