Samoobrona

Gaz pieprzowy Defense Nato 50ml - żel (864)

Ean: 5906660589015

Cena

25.00 PLN
Ilość - + szt.
Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Masz pytanie? Napisz do nas, chętnie pomożemy.

wysyłka w 24h

Wysyłka w 24h

Produkt jest dostępny od ręki. Szacowany koszt przesyłki kurierskiej to 8.99 PLN.

Opis produktu

Gaz NATO - ręczny miotacz gazu przeznaczony dla osób ceniących skuteczny sposób obrony przed napastnikiem lub grupą napastników. Skład chemiczny miotacza nadaje się również do obrony przed agresywnymi zwierzętami również psami. Gazy obronne Defence NATO wyprodukowano w Niemczech.

Głowica - odporna na uszkodzenia mechaniczne. Ergonomiczny kształt ułatwia szybkie użycie miotacza jednocześnie chroniąc przed przypadkowym użyciem (profilowany kształt). Konstrukcja głowicy gwarantuje powtarzalność strumienia gazu (zasięg), ułatwiając skuteczną i efektywną obronę przed napastnikiem.

Dysza Cone - wyrzuca substancję drażniącą w postaci chmury. Charakteryzuję się natychmiastowym rozproszeniem środka paraliżującego, nie wymaga precyzyjnego celowania w napastnika, cechuję się podatnością na warunki atmosferyczne (wiatr, deszcz) nie zaleca się używania w pomieszczeniach.

Gel - zastosowanie substancji paraliżującej w postaci żelu zwiększa zasięg strumienia gazu, zwiększa przywieranie substancji czynnej do napastnika oraz ogranicza w pomieszczeniach zamkniętych efekt podrażnienia dróg oddechowych wyłącznie do napastnika.

Pojemność pojemnika - dobór odpowiedniego pojemnika to jedna z najważniejszych decyzji przy zakupie ręcznego miotacza gazu która, gwarantuje skuteczną obronę. Pojemność 50 ml jest jedną z najbardziej popularnych na rynku. Stanowi najlepszą alternatywę pomiędzy ilością środka paraliżującego a wielkością pojemnika.

Gwarancja - 3 lata. Ze względu na bezpieczeństwo użytkownika jak i gwarancję poprawnego działania ręcznych miotaczy nie zaleca się zakupu gazów o przedłużonej gwarancji powyżej 3 lat do ochrony osobistej.
Granica 3 lat jest okresem optymalnym z uwagi na gwarancję producenta, niezawodność gazu obronnego, jak i warunków w jakich eksploatowane są ręczne miotacze gazów przez użytkowników. W trakcie noszenia ręcznego miotacza możliwe są mikro uszkodzenia mechaniczne podczas kontaktu pojemnika z innymi twardymi przedmiotami np. kluczami, innym wyposażeniem funkcjonariusza czy kosmetykami w damskich torebkach.
Duży wpływ na niezawodność miotacza ma również wysoka temperatura (np. przechowywanie pojemników w samochodzie) w czasie lata która, nagrzewa pojemniki powyżej 50 stopni C, co może doprowadzić do ich rozszczelnienia.

DANE TECHNICZNE:
Pojemność: 50 ml
Waga: ok. 60 g
Ostrość: 2 000 000 SHU
Zawartość OC: 10%
Czas działania: 30 min
Forma rozpylania: stożek mgły
Wysokość: 11,2 cm
Średnica: 3,5 cm
Zasięg: 4-5 metrów
Data ważności: 12.2025
Kraj pochodzenia:  Niemcy

Opinie (10 ocen)

4.4

Polecamy również

Rewolwer hukowo-kinetyczny Shotgum

Rewolwer hukowo-kinetyczny Shotgum

Shotgum dzięki możliwości wystrzeliwania niepenetrujących kul gumowych rewolwer hukowy Shotgum może stanowić bezpieczną alternatywę dla broni palnej i znajdzie też zastosowanie w treningu...

Maska neoprenowa czarna ® (422)

Maska neoprenowa czarna ® (422)

Maska neoprenowa w kolorze czarnym. Zapewnia odpowiednią wentylację. Rozmiar maski jest uniwersalny. Może służyć pod kask motocyklowy, ASG. Idealna również na wszelkie...

Gaz pieprzowy NATO 40ml (430)

Gaz pieprzowy NATO 40ml (430)

Gaz pieprzowy jest skutecznym środkiem obronnym wobec agresywnych osób a także zwierząt. Wysoka zawartość środka drażniącego czyni go także bardzo skutecznym wobec napastników będących pod...

Buty kauczukowe z neoprenem Eurohunt (822)

Buty kauczukowe z neoprenem Eurohunt (822)

Kalosze EUROHUNT z neoprenu i naturalnego kauczuku. Posiadają 3,5mm podszewkę z neoprenu i przyczepną, wyprofilowaną podeszwę. Boczne wycięcie zapewnia wygodne wsunięcie stopy, a pasek ściągający...