Survival i turystyka

Zestaw survivalowy Leśna Wyprawa - paracord, zapałki, farba, nożyczki, piła, busola (974880)

Cena

76.00 PLN
Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Masz pytanie? Napisz do nas, chętnie pomożemy.

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny powiadom mnie o dostawie.

Opis produktu

Doskonały zestaw survivalowy dla każdego miłośnika wypadów za miasto. Zawiera wszystkie podstawowe elementy niezbędne do udanej wyprawy. , w zestawie znajdziemy:

-nożyczki składane Folding Scissors CM209
-zapałki sztormowe Survival Matches CN325
-piła strunowa Commando Wire Saw Metal Ring CM020
-busola 
-linka paracord zielona - 15 metrów
-farba maskująca Chameleon Camo Compact Woodland CL1482ABX

1. Nożyczki składane Folding Scissors CM209
Survivalowe, turystyczne nożyczki wyprodukowane przez brytyjską firmę BCB. Powinny znaleźć się w każdym plecaku czy torbie. Dzięki swoim miniaturowym wymiarom zajmują bardzo mało miejsca i nie obciążą naszego ekwipunku.

Długość po rozłożeniu: 80 mm
Długość po złożeniu: 50 mm
Producent: BCB, Wielka Brytania
Gwarancja: 12 miesięcy

2. Zapałki sztormowe Survival Matches CN325
Zapałki sztormowe BCB w przeciwieństwie do zwykłych zapałek nie gasną nawet na mocnym wietrze, długo palą się mocnym płomieniem i są niezbędnym składnikiem zestawów przetrwania. . Zapakowane w hermetyczne pudełko, które jest wodoodporne, wykonane z niełamliwego, przeźroczystego tworzywa - umożliwia szybkie, wzrokowe sprawdzenie zawartość,wyposażone w dwie duże draski, wodoodporne. W środku została umieszczona bawełniana wata, dodatkowo zabezpiecza przed niechcianym dzwiękem zapałek uderzających o pojemnik.

Zapałki wykonane z twardego, niełamliwego drewna. Drewienka zapałek są nasycone ciekłą parafiną ułatwiającą ich zapalanie oraz ortofosforanem sodu zapobiegającym ich żarzeniu się po zgaszeniu płomienia. Główka zapalająca umożliwia łatwe odpalenie od draski, źródła ciepła. Główka zabezpieczona przed przypadkowym odpaleniem wskutek potarcia i samozapłonem. Część zapalająca pokryta grubą warstwą masy. Masa pali się nawet w deszczu a po zdmuchnięciu przez silny wiatr ulega ponownemu zapłonowi. Zarówno główka jak i masa zapalająca pokryte warstwą wodoodporną - zapałki palą się nawet po wyłowieniu z wody.

W hermetycznym opakowaniu 25 sztuk
Draska na górnej i dolnej części pojemnika
W zestawie wata, ułatwiająca rozpalenie ognia
Wymiary opakowania: 54x30 mm

3. Piła strunowa Commando Wire Saw Metal Ring CM020
Opatentowana piła strunowa brytyjskiej firmy BCB wykonana ze plecionych ze sobą stalowych drutów. Wygodna, nie zajmuje dużo miejsca. Sprawdzi się podczas survivalowych wypraw. Zdolna jest przeciąć drewno, plastik, kości, a nawet miękkie metale.

Stal nierdzewna
Lekka i poręczna
Wymiary po złożeniu: 5x5 cm
Wygodne i bezpieczne uchwyty z nylonowej taśmy.

4. Busola 
Kompas jest niezbędnym elementem wyposażenia w czasie każdej wyprawy. FiNiewielka w swojej budowie, posiada szeroki zakres możliwości. Przeźroczystą podstawę wyposażono w szkło powiększające, linijkę oraz skalę. Otwory w różnych kształtach pozwalają nakreślić symbole ołówkiem na mapie. Wnętrze kompasu wypełniono płynem, co zapobiega drganiom tarczy. Lekka konstrukcja sprawia, że produkt nie obciąży nadmiernie kieszeni i będzie zawsze pod ręką.

5. Linka paracord zielona - 15 metrów
Linka typu paracord w kolorze zielonym.

Napięcie zerwania (Breaking Strain): około 50 kg (110 lbs)
Średnica: 4 mm
Długość: 15 m
Wewnętrzne włókna mogą zostać użyte do szycia lub łowienia ryb
Produkt nieprzeznaczony do wspinaczki

6. Farba maskująca Chameleon Camo Compact Woodland CL1482ABX
Trzykolorowa farba maskująca BCB Chameleon® Camouflage Cream, wyprodukowana przez firmę BCB International. Jest produktem przeznaczonym dla wojska, opracowanym w celu sprostania wymogom nowoczesnego pola walki. Farba nie świeci w podczerwieni, nie jest tłusta, nie rozpuszcza się pod wpływem potu i nie powoduje reakcji alergicznych. Posiada wysoki wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej (SPF - Sun Protection Factor) wynoszący 65.

Pigment farby maskującej BCB Chameleon® jest bardzo gęsty i nieprzezroczysty - już niewielka ilość wystarcza na pokrycie dużej powierzchni twarzy.
Pojemnik zawiera 3 odcienie farby maskującej, dostosowanych barwą do odpowiednich warunków środowiskowych regionu europejskiego (Woodland): brązowy, zielony oraz czarny (Deep Matt Black, Olive Green, Service Brown).

Pojemnik wykonany jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego ABS zintegrowanego z niewielkim akrylowym lusterkiem, które ułatwia aplikacje kamuflażu.
Farba maskująca BCB nie zawiera wazeliny, nie plami mundurów, jest wodoodporna jednak może być z łatwością usunięta mydłem, detergentem lub chusteczkami do ścierania farb maskujących.

Trzy kolory: brązowy, zielony, czarny
Bezpieczna formuła
Dobrze maskuje kolor skóry
Nie świeci w podczerwieni
Chroni przed promieniami słonecznymi (SPF - 50+)
Podczas nakładania nie brudzi rąk
Nie spływa z potem, deszczem
Kompaktowe wymiary: 85 x 65 x 20 mm
Waga: 40g

Opinie (10 ocen)

4.0