Demobil

Pistolet maszynowy PPSz 7,62 mm wz. 41 - DEKO

Cena

1950.00 PLN
Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Masz pytanie? Napisz do nas, chętnie pomożemy.

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny

Produkt chwilowo niedostępny powiadom mnie o dostawie.

Opis produktu

Broń typu „DEKO” (PCU, dekoracyjna) jest to broń która poprzez wyspecjalizowany i certyfikowany zakład została na trwałe pozbawiona cech użytkowych, oraz pozbawienie tych cech zostało potwierdzone przez  Centralne Laboratorium Kryminalistyki Komendy Głównej Policji specjalnym certyfikatem i biciem na broni.
Broń tego typu zachowuje w pełni swój wygląd, wymiary, wagę oraz w dużej części mechanikę. Jest to tak naprawdę normalna broń z której niemożliwe jest oddanie strzału z żadnego typu amunicji, natomiast można oddać tzw. słuch strzał. Do broni pasują oryginalne magazynki, można ją rozbierać (tak jak w oryginale), przeładowywać blokować itp.


W myśl aktualnie obowiązujących przepisów prawnych aby posiadać legalnie tego typu broń należy mieć ukończony 18 rok życia oraz zarejestrować ją w ciągu 5 dni od daty zakupu w właściwej miejscowo jednostce policji.


Jeden z najsłynniejszych pistoletów maszynowych które walczyły na frontach II Wojny Światowej, nazywany często „pepeszą”. Wprowadzony został przez armie czerwona na wyposażenie żołnierzy ze względu na dużą szybkostrzelność i bardzo dobrą skuteczność na krótkim dystansie. Pistolet był zasilany nabojami pistoletowymi kalibru 7,62x25mm z bardzo charakterystycznego 71 nabojowego magazynka bębnowego, w późniejszych latach ze względu na wygodę, redukcję wagi i uproszczenie konstrukcji został on zastąpiony pudełkowymi 35 nabojowymi magazynkami. Pepesza zyskała ogromna popularność ze względu na swoją niezawodność spowodowana bardzo prostą konstrukcją i dużą siłą ognia. Pistolet był wyposażony w bezpiecznik suwakowy w rączce zamka oraz przełącznik rodzaju ognia (pojedynczy, ciągły) w kabłąku przed spustem. Większość elementów pistoletu wykonana była metodą tłoczenia dzięki temu oraz amunicji pistoletowej pistolet był stosunkowo lekki (w porównaniu do ówczesnych karabinów maszynowych) i żołnierz mógł zabrać większy zapas amunicji.
    
Jest to świetny karabinek do celów szkoleniowych gdyż można go rozbierać oraz ma zachowaną mechanikę działania. Doskonale nada się również dla osób które wyrosły z biegania po lasach z „karabinami z plastiku”, i oczekują 100% realizmu. Broń tego typu sprawdza się doskonale w treningu bez strzałowym oraz trenowaniu technik i taktyk poruszania się z bronią. Broń DEKO jest doskonałym uzupełnieniem uzbrojenia dla rekonstruktorów którzy na pewno docenia zalety w porównaniu do zwykłych replik dostępnych na rynku. 

Uwaga! Możliwy jest tylko odbiór osobisty. Nie wysyłamy broni DEKO.

Opinie (25 ocen)

4.5