Aktualności » Żywność liofilizowana - idealna na długie wyprawy!

Żywność liofilizowana - idealna na długie wyprawy!

Jak to się mówi, dobra konserwa nie jest zła. Żywność turystyczna w postaci długoterminowego jedzenia liofilizowanego i konserw to szybki sposób na pełnowartościowy i pożywny posiłek w każdych warunkach.

Gotowe produkty stanowią zapas energii niezbędnej przy intensywnym wysiłku, ale także dostarczają niezbędnych składników odżywczych i witamin. No i co najważniejsze – zawsze znajdzie się dla nich miejsce w plecaku. Dzisiaj chcemy Wam przybliżyć specyfikację żywności liofilizowanej.

Czym jest liofilizacja?

Liofilizacja jest procesem suszenia jedzenia w bardzo niskiej temperaturze i przy obniżonym ciśnieniu. Składniki lub gotowe dania są w pierwszej kolejności zamrażane, a następnie w procesie sublimacji odparowana jest z nich cała woda. Specyfikacja tego procesu pozwala zachować zapach i smak jedzenia oraz wszystkie wartości odżywcze. Jak przygotować liofilizowane danie do jedzenia? W bardzo prosty sposób - wystarczy zalać je gorącą wodą i chwilę poczekać.

Jak smakuje żywność liofilizowana?

W wyniku liofilizacji smak potrawy nie ulega znaczącej zmianie, dzięki temu ich smak jest prawie taki sam jak przed procesem.

Jako że to smak bywa kluczowym kryterium oceny atrakcyjności dania, zalecamy spróbować wielu dań i smaków, które dostępne są w naszym sklepie. Wybierając się na survivalową wyprawę, na lepiej zabrać ze sobą większą ilość gotowych posiłków oraz wybrać te, które smakują najbardziej i które będziemy jeść z przyjemnością. Oferta jest tak bogata, że naprawdę jest w czym wybierać. W sklepie NaOstrzu.pl możecie spotkać dania: typowo obiadowe - bazujące na mięsie; bezmięsne propozycje; klasyczne smaki światowych kuchni, ale także zestawy śniadaniowe, owoce oraz desery.

 

Jaka jest kaloryczność żywności liofilizowanej?

Poza kwestią smakową pamiętajcie, żeby zwrócić uwagę na ilość kilokalorii, jakie dostarczają dania liofilizowane. Jeżeli wybierasz się na długą i intensywną wyprawę - zaopatrz się w wystarczającą ilość kalorii! Jedno opakowanie posiłku liofilizowanego to średnio około 550 kcal - po dodaniu wody, takie danie waży z reguły około 500 gram. W naszej ofercie spotkacie też dania o wyższej kaloryczności, pamiętajcie, żeby przed wyprawą obliczyć ile kalorii potrzebujecie przyjąć i się tym kierować - nie warto przesadzać z ilością kalorii podczas survivalowych wycieczek - w końcu uprawiamy je dla zdrowotności!

Żywność liofilizowana jest bardzo lekka więc zajmuje niewiele miejsca w plecaku. Idealna sprawdzi się na podróż! Wiele posiłków liofilizowanych kupicie w naszym sklepie. Polecamy Wam ten rodzaj posiłku - obiecujemy, że zaskoczy Was smak dań liofilizowanych.

Żywność liofilizowana - idealna na długie wyprawy!

Opinie (28 ocen)

4.7