Aktualności » Książki survivalowe, które musisz przeczytać!

Książki survivalowe, które musisz przeczytać!

Podczas kwarantanny przeżywamy survival każdego dnia. Mamy jednak czas, aby przyswoić trochę teorii, którą później wykorzystamy w praktyce. Jakie są Wasze ulubione książki survivalowe? My polecamy trzy, które mogę się Wam spodobać:

„Survival dla każdego” – Colin Towell

Książka, która odpowiada na pytanie: Czy survival może być dla każdego? Według autora odpowiedź jest jednak - TAK! W swojej książce emerytowany wojskowy radzi, jak zachowywać się, aby przetrwać w niemal każdym miejscu na świecie. Książka nie dość, że urzeka treścią to posiada jeszcze genialnie dobra ilustracje podglądowe, które pokazują jak przetrwać w różnych rodzajach środowisk - od lasów tropikalnych do terenów pustynnych i stepów.

„Przygotowani przetrwają. Survival miejski” – Paweł Frankowski

Książka polskiego autora, która pokazuje jak przetrwać w środowisku miejskim. Poradnik przygotowany przez Pawła Frankowskiego uwzględnia polskiego realia, które różnią się od tych przedstawianych w zagranicznych książkach. Poradnik został napisany bardzo skrupulatnie i sensownie, porusza wiele aspektów związanych z survivalem w życiowych sytuacjach. W książce znajdziecie przydatny słownik pojęć survivalowych, który na początku przygody z survivalem na pewno Wam się przyda. Okaże się on też przydatny dla osób, które po zakończonej lekturze będą chciały dokonać zakupu sprzętu w sklepie NaOstrzu.pl!

„[Sztuczki survivalowe]” Pawła Frankowskiego i Witolda Rajcherta

Ostatnią pozycją, którą chcemy Wam dzisiaj polecić, jest książka Pawła Frankowskiego i Witolda Rajcherta "Sztuczki survivalowe”. Książka porusza aspekty związane z codziennymi trudnościami surviavalowców. Może dowiedzieć się, jak skutecznie wydostać się z opresji, np. tonącego samochodu, strzelaniny czy pożaru lasu. W książce znajdziecie instrukcje, jak zrobić improwizowane ubranie, tymczasowe schronienie czy folię NRC, przygotować lekarstwa, a także pożywienie z owoców lasu, łąki i parku miejskiego. Dzięki książce dowiecie się jak rozpalać ognisko, jak stworzyć nóż oraz puszę survivalową z przedmiotów życia codziennego. Akcesoria dołączone do wydań książki, na pewno ucieszą początkujących fanów survivalowego życia.

Książki survivalowe, które musisz przeczytać!

Opinie (10 ocen)

4.8